21 Ağustos 2011 Pazar

Fatih projesi ile Türkiye kaybedecek

Eğitim kalitesi bir türlü yükseltilemediği için kurtuluş olarak görülen bir proje bu Fatih, ama büyük soruna çare olmasının imkansız olduğunu düşünen eğitimci çok fazla.

Büyük sorun şu; Bilgisayarın B'sinin olmadığı zamanlarda bile birden çok dili öğrenip en az bir enstruman çalabilen entellektüel insanlar yetiştirebilen okullar vardı, hatta medrese eğitiminde bile latince, farsça ve arapça öğrenip, dönemin fizik, matematik bilgilerini öğrenip, ney çalabilen insanlar yetiştirilebiliryordu.

Sonuçta eğitimde kalite isteniyorsa çözüm alet edevatta değil, ama amaç vatandaşın parasını sömürgeci şirketlerin cebine aktarıp tribünlerden alkış almaksa çok güzel bir hareket bu Fatih.

1 yorum:

  1. Dostum tamamen katılıyorum dediklerine. Adam gibi bilgisayar öğretmeni gönderilmeyen okullara son teknoloji bilgisayar göndermek hiç akıl karı değil. Eğitim sistemi bi kere üniversite giriş sınavına yönelik eğitim veriyor. Matematik fizik yada tarih vb derslerde bilgisayar nasıl kullanılırki hiç anlamıyorum. Şimdiye kadar nasıl olduysa öyle olsun. Her zaman yetişmiş adamlar çıkacaktır. Önemli olan paraları o adamlar için harcamak. Bence tamamen gereksiz bir proje, inşallah yanılıyorumdur ama öyle.

    YanıtlaSil